Апартмани Анѓелески      Охрид


Апартмани Анѓелески
Сместување во близина

Апартмани Анѓелески
Знаменитости во близина

Апартмани Анѓелески опис

Апартманите Анѓелески се наоѓаат во Охрид, на 1 км од историскиот центар на градот и Охридското Езеро. Нудат бесплатен Wi-Fi, бесплатен паркинг и градина. Целата област е полна со велосипедски патеки кои нудат можност за разгледување на околината. Средовековниот манастир Св. Наум е на 27 км. Границата со Албанија е на 30 км од апартманите Анѓелески.

1.34 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 704 meters

Апартмани Анѓелески локација на мапа


Апартмани Анѓелески - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Апартмани Анѓелески капацитети

капацитети
Градина • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен)
капацитети на собата
Бања или туш • ТВ Кабелска
пријавување
11:00 - 22:00
одјавување
11:00 - 11:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
One older child or adult is charged € 10 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds in a room is 1.
There is no capacity for cots in the room.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately when checking out.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски

Апартмани Анѓелески контакт инфо

адреса
Карпош Војвода 8а, 6000 Охрид
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk