Соби Гоца   ★★★   Охрид


Соби Гоца
Сместување во близина

Соби Гоца
Знаменитости во близина

Соби Гоца опис

Собите Гоца се наоѓаат на 200 метри од Охридското Езеро, и на само 500 метри од стариот дел на Охрид. Продавница и ресторан има на само 50 метри, додека кафе-баровите се на 500 метри. На 200 метри има и спотрски центар. Планината Галичица со бројните патеки за пешачење е на оддалеченост од 500 метри. Унеско заштитениот дел на Охрид, се наоѓа на 1 км. Познат е по многубројните знаменитости како стариот театар и Самоиловата тврдина.

1.09 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 694 meters

Соби Гоца локација на мапа


Соби Гоца - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Соби Гоца капацитети

капацитети
Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен)
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Греење • ТВ
пријавување
12:00 - 12:00
одјавување
12:00 - 12:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
One older child or adult is charged € 5 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds in a room is 1.
There is no capacity for cots in the room.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately when checking out.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски

Соби Гоца контакт инфо

адреса
Туристичка 9-А, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 254 497
веб
sites.google.com/site/gocaapartmani
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk