Вила Лука   ★★★★   Охрид


Вила Лука
Сместување во близина

Вила Лука
Знаменитости во близина

Вила Лука опис

Вила Лука се наоѓа на 500 м. од центарот на Охрид и на само 50 метри од главната улица која го поврзува градот со сите плажи. Вила Лука е близу до Охридското шеталиште, каде гостите можат да уживаат во прошетка или да се бањаат. Бидејки Охрид е познат по многуте цркви, гостите можат да се прошетаат до стариот дел кој е на само 1 км.

1 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 698 meters

Вила Лука локација на мапа


Вила Лука - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Лука капацитети

капацитети
Интернет (безжичен) • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • Мал фрижидер • ТВ • ТВ Кабелска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Вила Лука контакт инфо

адреса
Никола Карев 9, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)76 211 554
факс
+389 (0)46 253 811
веб
www.vilaluka.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk