Вила Американо   ★★★★★   Охрид


Вила Американо
Сместување во близина

Вила Американо
Знаменитости во близина

Вила Американо опис

Основана во 1987, Вила Американо стана едно од најпопуларните места за престој во Охрид, нудејки ексклузивни апартмани и вкусна храна. Искористете ја собната послуга која што ја нудиме и паркирајте го Вашето возило на сигурно место. На кратко, ова е одлично место за престој кога патувате за бизнис или викенд, сакајки да ги откритете историските знаменитости и активниот ноќен живот на овој просперитетен град на Охридското езеро.

1.01 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 700 meters

Вила Американо локација на мапа


Вила Американо - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Американо капацитети

капацитети
Интернет (безжичен)
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Комплетна кујна • Мал фрижидер • Место за готвење
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Italiano Srpski (Српски) Hrvatski
плаќања
Виза Еуро/Мастеркард Дајнерс

Вила Американо контакт инфо

адреса
Јане Сандански 56, 6000 Охрид
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk