Хотел Роуз Дипломатик   ★★★   Скопје


Хотел Роуз Дипломатик
Сместување во близина

Хотел Роуз Дипломатик
Знаменитости во близина

Хотел Роуз Дипломатик опис

Хотел Роуз Дипломатик се наоѓа на 10 мин. пешачење од плоштадот Македонија. Објектот има градина и тераса, идеална за гостите да уживаат во оброците. Хотелскиот ресторан служи регионални сезонски јадења и појадок, кој гостите можат да го добијат во соба. Паркингот и безжичниот интернет се бесплатни за гостите.

1.43 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 254 meters

Хотел Роуз Дипломатик локација на мапа


Хотел Роуз Дипломатик - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Роуз Дипломатик капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Ресторан • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Клима уред • Мини бар • Работна маса • Сервис за будење/аларм • ТВ Кабелска • Туш • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Роуз Дипломатик контакт инфо

адреса
Роза Луксембург 13, 1000 Скопје
macedonian-hotels.mk