Hotel 7

Скопје

28 Mother Teresa (Vodnjaska) Str. Скопје 1000 Македонијаза Hotel 7

Се наоѓа спроти Клиничкиот Центар Скопје, недалеку од строгиот центар на градот (300м.). Хотел 7 нуди сместување во 8 добро опремени соби, кои Ви гарантираат пријатен престој. Нудиме и 24 часа бесплатен безжичен интернет, како и затворен паркинг кој Ви стои на располагање.

Please note that the breakfast is served at the bakery next doors.

255 метриопременост Hotel 7


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Храна и пијалоци
 • Појадок во соба
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Сеф
 • Тури
 • Простор за багаж
Бизнис
 • Факс/фотокопир

инфо за гости Hotel 7


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
13:00 - 22:00
одјавување
08:00 - 12:00

Плаќање Hotel 7


 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Hotel 7 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело

Air-conditioned room featuring a desk, a wardrobe, cable TV, a minibar and an iron. Private bathroom features a hairdryer, free toiletries, slippers and a shower.


Single може да се резервира мин. цена 25 eur макс. цена 55 eur големина 16 м. кв.

 • Туш
 • Бања
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело

Air-conditioned room featuring a desk, a wardrobe, cable TV, a minibar and an iron. Private bathroom features a hairdryer, free toiletries, slippers and a shower. Please note that extra beds are not available in this room type.


Twin/Double може да се резервира големина 21 м. кв.

 • Туш
 • Бања
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело

Elegantly furnished air-conditioned room featuring a desk, a wardrobe, a seating area with flat-screen cable TV, a minibar and an iron. Private bathroom features a hairdryer, free toiletries, slippers and a shower.


Suite може да се резервира големина 30 м. кв. 1 спална

 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Маса
 • Тоалет
 • Машина за миење алишта
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Дрвен под/паркет
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело

Air-conditioned apartment featuring a living room with a seating area and satellite TV. A fully equipped kitchenette is available, while the private bathroom features a hairdryer, free toiletries, slippers and a shower.


Apartment големина 60 м. кв. 1 спална


Хотелска мапа и што има во близина на Hotel 7во близина


 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 26 km 00:29 E
 • PRN Priština
  Priština 97 km 01:47 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 163 km 02:26 SSW
 • INI Nis
  Nis 211 km 02:44 NNE
 • IVG Berane
  Berane 237 km 04:26 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 259 km 03:02 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 266 km 03:37 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 275 km 04:18 WSW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 294 km 04:11 S