Хотел Сити 5   ★★★   Скопје


Хотел Сити 5
Сместување во близина

Хотел Сити 5
Знаменитости во близина

Хотел Сити 5 опис

Хотелот е отворен во летото 2012, и нуди модерни соби со бесплатен Wi-Fi и кабелска ТВ. Се наоѓа на 1км од главниот плоштад, Владата и Собранието, како и министерствата за култура и економија. Хотелот нуди климатизирани соби, со минибар. Сопствените купатила се со туш. Гостите можат да се опуштат во елегантната трпезарија или бар.

1.16 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 252 meters

Хотел Сити 5 локација на мапа


Хотел Сити 5 - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Сити 5 капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Греење • Интернет (безжичен) • Клима уред • Паркинг (надворешен) • Сефови • Собна услуга
капацитети на собата
Клима уред • Мини бар • ТВ Кабелска • Туш
пријавување
14:00 - 14:00
одјавување
10:00 - 10:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
Free! One child under 2 years stays free of charge in a child's cot/crib.
Free! One older child or adult stays free of charge in an extra bed.
The maximum number of extra beds/children's cots permitted in a room is 1.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски
плаќања
Дајнерс Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Сити 5 контакт инфо

адреса
Митрополит Теодосиј Гологанов 61, 1000 Скопје
macedonian-hotels.mk