Хотел Викторија   ★★★   Скопје


Хотел Викторија
Сместување во близина

Хотел Викторија
Знаменитости во близина

Хотел Викторија опис

Хотел Викторија се наоѓа на 500 м. од центарот на Скопје во пријатна околина, изолиран од градската бучава и е интимно и мирно место. Хотел Викторија има ресторан, затворен паркинг кој е обезбеден 24 часа на ден, рецепција, и сала за појадоци. Овој хотел со 3 ѕвезди во Скопје нуди најразлични погодности, кои заедно со мирниот амбиент, се идеален избор за секој кој сака да помине навистина убав одмор во Македонија.

1.6 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Vodno надморска височина: 260 meters

Хотел Викторија локација на мапа


Хотел Викторија - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Викторија капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Греење • Интернет (жичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • Соби за непушачи • Собна услуга
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Мини бар • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Deutsch Français Русский Shqip Ελληνικά Srpski (Српски) Български Česky Hrvatski
плаќања
Американ Експрес Дајнерс Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Викторија контакт инфо

адреса
Славе Деловски 18, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3107 600
факс
+389 (0)2 3107 610
веб
www.hotelvictoria.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk