Хотел Амбасадор   ★★★   Охрид


Хотел Амбасадор
Сместување во близина

Хотел Амбасадор
Знаменитости во близина

Хотел Амбасадор опис

Хотелот Амбасадор е нов ,современ и атрактивен објект лоциран на магистралниот пат Охрид-Скопје на само 5 км од градот Охрид и 2 км од аеродромот. На само 150 метри од брегот на охридското езеро Хотелот Ви овозможува можност за уживање во прекрасниот поглед на езерската шир. Хотелот е со категоризација од 3 ѕвезди. Хотелот располага со сопствен бесплатен паркинг кој е постојано безбеден.

6.41 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Podmolje надморска височина: 695 meters

Хотел Амбасадор локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Хотел Амбасадор.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Хотел Амбасадор или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Хотел Амбасадор - контактирај онлајн

Хотел Амбасадор капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Ресторан
капацитети на собата
Балкон • Безжичен интернет • Клима уред • ТВ Сателитска • Телефон
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Амбасадор контакт инфо

адреса
Подмоље, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 282 020
факс
+389 (0)46 282 500
веб
www.hotelambasador.net
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk