Villa Classik

Охрид Општина Охрид

Železnička 114 Охрид 6000 Општина Охрид Македонијаза Villa Classik

Villa Classik is set in Ohrid, 2 km from the town centre and 3-km from the UNESCO-protected Ohrid Lake. Featuring free Wi-Fi and accommodation units with a balcony, it offers a restaurant and a garden with a terrace.

703 метриопременост Villa Classik


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Појадок во соба
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Бизнис
 • Факс/фотокопир

инфо за гости Villa Classik


зборуваме
 • English
 • Macedonian
 • Serbian
 • Turkish
пријавување
14:00 - 22:00
одјавување
07:00 - 11:00

Плаќање Villa Classik


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Villa Classik • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

Overlooking the Samuil's Fortress, this apartment features a balcony, cable TV and a kitchenette with a dining area. It offers a bathroom with a shower, hairdryer and free toiletries. Please note that only one extra bed is available in this room type.


Apartment може да се резервира големина 30 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Hot Tub
 • Балкон
 • Бања (спа)
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

Overlooking the Samuil's Fortress, this suite offers a balcony and cable TV. It offers a bathroom with a spa bath.


Suite може да се резервира големина 30 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

This room features a balcony and cable TV. It offers a private bathroom with a shower. Please note that extra beds are not available in this room type.


Twin/Double може да се резервира мин. цена 36 eur макс. цена 60 eur големина 20 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

These rooms feature a balcony and cable TV. They offer a private bathroom with a shower. Some of them provide views of the mountain and some of Samuil's Fortress. Please note that only extra bed is available in this room type.


Double може да се резервира големина 20 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

This room features a balcony and cable TV. It offers a private bathroom with a shower. Please note that extra beds are not available in this room type.


Triple може да се резервира големина 25 м. кв.


Хотелска мапа и што има во близина на Villa Classikво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 9 km 00:12 NW
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 149 km 02:57 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 185 km 02:41 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 188 km 03:03 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 202 km 02:43 NE
 • PRN Priština
  Priština 259 km 03:52 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 303 km 05:34 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 303 km 04:29 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 313 km 04:01 S