Хотел Дончо   ★★★★   Охрид


Хотел Дончо
Сместување во близина

Хотел Дончо
Знаменитости во близина

Хотел Дончо опис

Хотел Дончо е со 4 ѕвезди, модерен, луксузен и удобен градски хотел. Опремен и декориран за да ги обезбеди Вашите очекувања за пријатен престој. Идеален за одмор, надворешниот базен и покриената тераса се за само гостите.

1.15 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 697 meters

Хотел Дончо локација на мапа


Хотел Дончо - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Дончо капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Базен (надворешен) • Бар • Греење • Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Сервис за будење/аларм • ТВ • ТВ Кабелска • Услуги • Централен клима уред
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Shqip Srpski (Српски) Türkçe
плаќања
Еуро/Мастеркард

Хотел Дончо контакт инфо

адреса
Туристичка 92, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 262 610
веб
www.hoteldonco.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk