Марина Апартмани

 • соби 9
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 10

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Vasil Stefoski 36 Македонија


за Марина Апартмани

Апартманите Марина се наоѓаат на вистинска локација за истражување на Охридското езеро. Овие апартмани нудат идеален начин да уживате во убавината на Охрид, вклучувајки ги многуте знаменитости и природа.

Please inform Marina Apartments in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 695 метри
опременост Марина Апартмани


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Изнајмување на кола
 • Обезбеден паркинг
Чистење
 • Перална
 • Дневна собна услуга
Разно
 • Семејни соби
 • Климатизирано
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Приватно пријавување/одјавување

инфо за гости Марина Апартмани


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
 • Turkish
пријавување
14:00 - 22:00
одјавување
07:30 - 11:00

Плаќање Марина Апартмани


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Марина Апартмани


 • Twin/Double
 • мин. цена 15 eur
 • макс. цена 50 eur
 • големина 18 м. кв.

- kitchenette with a fridge - dining area - private bathroom with a shower - balcony • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Држач за облека

 • Studio
 • мин. цена 20 eur
 • макс. цена 30 eur
 • големина 17 м. кв.

- kitchenette with a fridge - dining area - private bathroom with a shower - balcony • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина

 • Apartment
 • големина 40 м. кв.
 • 1 спална

- kitchenette with a fridge - dining area - private bathroom with a shower - balcony • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Држач за облека

Хотелска мапа и што има во близина на Марина Апартмани
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 9 km 00:12 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 139 km 02:32 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 146 km 02:47 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 188 km 02:46 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 202 km 02:45 NE
 • PRN Priština
  Priština 258 km 03:43 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 292 km 05:20 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 306 km 04:31 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 315 km 04:03 S