Hotel Mizo

Охрид Општина Охрид

Vasil Stefovski bb Охрид 6000 Општина Охрид Македонијаза Hotel Mizo

Set just 10 metres from the Ohrid Lake, Hotel Mizo is 2 km from the UNESCO-listed town of Ohrid. Enjoying a quiet location surrounded by greenery, it features private beach area, a restaurant and rooms with a balcony, air conditioning and free Wi-Fi.

695 метриопременост Hotel Mizo


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
Храна и пијалоци
 • Бар
 • Ручек за носење
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Ресторан
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Сеф
Активности
 • Тениски игралишта
 • Риболов
 • Пинг понг
Заеднички делови
 • Тераса
 • Сончева тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Обезбеден паркинг
Базен и убавина
 • Приватна плажа
 • Базен (надворешен, сезонски)
 • на плажа
Забава и семејни услуги
 • Детски ТВ канали

инфо за гости Hotel Mizo


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
 • Turkish
пријавување
12:00 - 22:30
одјавување
07:00 - 11:30

Плаќање Hotel Mizo


 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Hotel Mizo • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Тоалетна хартија

This air-conditioned room with hardwood floors features: - cable TV - a bathroom with shower, hairdryer and free toiletries - a balcony with lake or parking views


Twin може да се резервира големина 30 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Тоалетна хартија

This air-conditioned room with hardwood floors features: - a seating area and cable TV - a bathroom with shower, hairdryer and free toiletries - a balcony with lake or parking views


Double може да се резервира големина 30 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Тоалетна хартија

This air-conditioned room with hardwood floors features: - cable TV - a bathroom with shower, hairdryer and free toiletries - a balcony with lake or parking views


Triple големина 35 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Поглед на планина
 • Тоалетна хартија

This air-conditioned suite with hardwood floors features: - a seating area with a sofa and cable TV - a bathroom with shower, hairdryer and free toiletries - a balcony with lake and mountain views


Suite може да се резервира големина 50 м. кв. 1 спална 1 бања

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Поглед на планина
 • Тоалетна хартија

Villa може да се резервира големина 75 м. кв. 2 спални 1 бања


Хотелска мапа и што има во близина на Hotel Mizoво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 8 km 00:12 NNW
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 149 km 02:57 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 188 km 02:46 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 191 km 03:08 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 202 km 02:43 NE
 • PRN Priština
  Priština 258 km 03:52 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 302 km 05:35 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 305 km 04:34 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 315 km 04:06 S