Апартмани Антигона

 • соби 11
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, 36 Vasil Stefoski Str. Македонија


за Апартмани Антигона

Just 50 metres from the lake, Apartments Antigona is located 1.5 km from the UNESCO-listed Ohrid’s centre. It offers self-catering studios with a furnished terrace and free Wi-Fi. A garden with barbecue facilities is at guests’ disposal.

Please inform Apartments Antigona in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 695 метри
опременост Апартмани Антигона


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Разно
 • Семејни соби
 • Звучно изолирани соби
 • Климатизирано
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Храна и пијалоци
 • Скара
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Превоз до аеродром (бесплатен)

инфо за гости Апартмани Антигона


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
13:00 -
одјавување
- 11:00

Плаќање Апартмани Антигона


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Апартмани Антигона


 • Studio
 • мин. цена 15 eur
 • макс. цена 40 eur
 • големина 16 м. кв.

This studio features: - a furnished terrace with a lake view - a fully equipped kitchenette - cable TV - a bathroom with shower • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Поглед на знаменитост
 • Тераса

 • Studio
 • мин. цена 20 eur
 • макс. цена 30 eur
 • големина 30 м. кв.

This studio features: - a furnished terrace with a lake view - a fully equipped kitchenette - cable TV - a bathroom with shower • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на планина
 • Поглед на знаменитост
 • Тераса

 • Studio
 • големина 38 м. кв.

This studio features: - a furnished terrace with a garden view - a fully equipped kitchenette - cable TV - a bathroom with shower • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Поглед на знаменитост
 • Тераса

Хотелска мапа и што има во близина на Апартмани Антигона
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 9 km 00:12 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 139 km 02:33 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 146 km 02:49 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 188 km 02:47 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 203 km 02:45 NE
 • PRN Priština
  Priština 258 km 03:42 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 292 km 05:22 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 305 km 04:35 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 315 km 04:06 S