Виола Апартмани

 • соби 5
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, 188 Dejan Vojvoda Str. Македонија


за Виола Апартмани

Viola Apartments offers air-conditioned units and free WiFi 1.6 km from Lake Ohrid and 350 metres from the town centre. Guests can relax in the manicured garden or enjoy a book in the library.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 700 метри
опременост Виола Апартмани


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Активности
 • Планинарење
Рецепциски услуги
 • Простор за багаж

инфо за гости Виола Апартмани


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Russian
 • Serbian
 • Ukrainian
пријавување
14:00 - 23:00
одјавување
- 10:00

Плаќање Виола Апартмани


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Виола Апартмани


 • Double
 • може да се резервира
 • големина 15 м. кв.

Features a balcony with garden views, air conditioning, free WiFi, a fridge and a flat-screen cable TV. Private bathrooms come with a shower and hairdryer. • Туш
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина

 • Apartment
 • може да се резервира
 • мин. цена 21 eur
 • макс. цена 38 eur
 • големина 30 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

These apartments offer a terrace with garden views. They are air conditioned and have a living area, fully equipped kitchenette and a flat-screen cable TV. The bathrooms come with a shower and hairdryer. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Софа
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на градина

 • Studio
 • може да се резервира
 • мин. цена 20 eur
 • макс. цена 38 eur
 • големина 30 м. кв.

These apartments offer a terrace with garden views. They are air conditioned and have a kitchenette/bedroom and a flat-screen cable TV. The bathrooms come with a shower and hairdryer. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на градина

Хотелска мапа и што има во близина на Виола Апартмани
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 9 km 00:13 NW
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 146 km 02:48 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 186 km 02:43 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 187 km 03:04 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 203 km 02:45 NE
 • PRN Priština
  Priština 258 km 03:43 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 292 km 05:21 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 304 km 04:29 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 313 km 04:01 S