Вила Сара   ★★★   Охрид


Вила Сара
Сместување во близина

Вила Сара
Знаменитости во близина

Вила Сара опис

Вила Сара се наоѓа на само 50 метри од Охридското Езеро и на 1 км од историскиот центар на Охрид, двете под заштита на УНЕСКО. Надгледувајки го езерот, секоја соба има фрижидер и дрвени подови. Исто така, сите имаат сопствено купатило со туш и тоалет. Автобуската станица е на оддалеченост од 1 км, додека Охридскиот аеродром е на 8 км од Вила Сара.

1.49 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 695 meters

Вила Сара локација на мапа


Вила Сара - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Сара капацитети

капацитети
Градина • Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Соби за непушачи • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Мал фрижидер • ТВ Кабелска
пријавување
14:00 - 00:00
одјавување
08:00 - 12:00
деца (дополнителни кревети)
Free! All children under 4 years stay free of charge when using existing beds.
Free! All children under 2 years stay free of charge for children's cots/cribs.
All older children or adults are charged € 5 per person per night for extra beds.
The maximum number of extra beds/children's cots permitted in a room is 1.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately when checking out.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски

Вила Сара контакт инфо

адреса
Васил Стефоски 2А, 6000 Охрид
macedonian-hotels.mk