Апартмани Мите   ★★★   Охрид


Апартмани Мите
Сместување во близина

Апартмани Мите
Знаменитости во близина

Апартмани Мите опис

На само 50 метри од брегот на Охридското езеро и на 10 мин. пешачење од центарот на Охрид. Сите апартмани имаат балкон/тераса, со опремена кујна, кабловска ТВ и безжичен интернет. Во дворот има можност за правење скара и исто така гостите можат да уживаат во бесплатниот превоз од/до Охридскиот аеродром или автобуската станица. Продавници има на само 20 м. додека апотека има на 300 м. од апартманите Мите.

1.49 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Daljan надморска височина: 695 meters

Апартмани Мите локација на мапа


Апартмани Мите - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Апартмани Мите капацитети

капацитети
Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • Комплетна кујна • Мал фрижидер • Место за готвење • Сервис за будење/аларм • ТВ Кабелска • ТВ Сателитска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Апартмани Мите контакт инфо

адреса
Шар Планина 57, 6000 Охрид
macedonian-hotels.mk