Вила Амстердам      Охрид


Вила Амстердам
Сместување во близина

Вила Амстердам
Знаменитости во близина

Вила Амстердам опис

Вила Амстердам попозната како мотел Амстердам се наоѓа под падините на Охриското кале т.е. Самуиловата тврдина, на само 100 м од Охридското Езеро. Центарот на градот е на само 7-10 мин. пешачење. Топлата атмосвера и пречек ќе придонесат Вашиот престој да Ви биде попријатен.

1.32 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Daljan надморска височина: 695 meters

Вила Амстердам локација на мапа


Вила Амстердам - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Амстердам капацитети

капацитети
Базен (надворешен) • Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен)
капацитети на собата
Бања или туш • ТВ Кабелска
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Вила Амстердам контакт инфо

адреса
Гоце Делчев, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)75 928 346
веб
www.villaamsterdam.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk