Волкан Апартмани

 • соби 7
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Partizanska 38A Македонија


за Волкан Апартмани

Апартманите Волкан се наоѓаат во близина на центарот на Охрид на само 100 м. од брегот на Охридското езеро. Во исто време отсјајот од езерото - посебно во ноќите - го прави престојот на балконот уште попријатен. Понатаму, поради оддалеченоста од градската врева и гласната музика, локацијата на апартманите нуди мирно и удобно сместување.

Please inform Volkan Apartments in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 695 метри
опременост Волкан Апартмани


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Лифт
 • Греење
 • Климатизирано
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Активности
 • Риболов
 • Планинарење
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Внатрешно место за играње
 • Играчки за деца (надворешна опрема)
 • Детски ТВ канали

инфо за гости Волкан Апартмани


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Dutch
 • Serbian
пријавување
14:00 - 00:00
одјавување
08:00 - 10:00

Плаќање Волкан Апартмани


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Волкан Апартмани


 • Apartment
 • мин. цена 24 eur
 • макс. цена 45 eur
 • големина 36 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This apartment consists of a bedroom, a living room with a kitchen and a balcony. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Рингли
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Поглед на знаменитост
 • Пешкири
 • Трпезариска маса
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Штекер во близина на кревет

Хотелска мапа и што има во близина на Волкан Апартмани
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:16 NW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 136 km 02:26 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 147 km 02:52 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 186 km 02:46 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:48 NE
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:45 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 294 km 05:25 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 303 km 04:34 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 314 km 04:05 S