Villa Dislievski

Охрид Општина Охрид

Kej Marsal Tito br.68 A Охрид 6000 Општина Охрид Македонијаза Villa Dislievski

Вила Дишлиевски се наоѓа на 50 метри од Охридското Езеро во центарот на Охрид. Нуди бесплатен превоз до аеродром, ресторан, климатизирани соби со балкони и кабловска ТВ. Секоја соба во вилата има сопствено купатило, со туш. На располагање на гостите е бесплатен Wi-Fi интернет, минибар, и фрижидер.
Континентален појадок се служи секој ден во ресторанот. Овозможено е бесплатно паркирање и аеродромот е на само 15 мин. со кола.

693 метриопременост Villa Dislievski


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Ручек за носење
 • Намирници со испораки
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Паркинг со услуги
 • Менувачница
 • Тури
 • Ticket service
 • Простор за багаж
 • Приватно пријавување/одјавување
Заеднички делови
 • Тераса
 • Градина
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Изнајмување велосипеди (бесплатно)
 • Транспортен сервис (бесплатен)
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (бесплатен)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг на улица
 • Билети за јавен транспорт
Активности
 • Риболов
 • Сурфање на ветер
 • Кану
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Нуркање
 • Јавање
 • Нуркање
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Масажа
 • Топла бања/Џакузи
Забава и семејни услуги
 • Детски ТВ канали

инфо за гости Villa Dislievski


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
13:00 - 23:00
одјавување
08:30 - 10:00

Плаќање Villa Dislievski


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Villa Dislievski • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Факс
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Радио
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шампон

This air-conditioned room features cable TV, a large terrace and a hydro massage shower with a built-in radio.


Twin/Double може да се резервира мин. цена 30 eur макс. цена 79 eur големина 25 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • Факс
 • Клима уред
 • Фен
 • Hot Tub
 • Балкон
 • Бања (спа)
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Лаптоп
 • Машина за кафе
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • ТВ

This studio features a balcony, hot tub and spa bath.


Studio може да се резервира големина 20 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Факс
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Радио
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шампон

This air-conditioned room features cable TV, a large terrace and a hydro massage shower with a built-in radio.


Triple може да се резервира големина 30 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Факс
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Радио
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шампон

Spacious apartment with own terrace, equipped kitchenette, and whirlpool/ massage shower. The price is for max 4 persons, extra beds already in the apartment.


Apartment може да се резервира големина 58 м. кв. 2 спални 1 бања

 • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Факс
 • Клима уред
 • Фен
 • Hot Tub
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Бања (спа)
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Лаптоп
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шампон

This suite has a balcony, soundproofing and air conditioning.


Suite може да се резервира големина 58 м. кв. 2 спални 1 бања


Хотелска мапа и што има во близина на Villa Dislievskiво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 12 km 00:18 NW
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 152 km 03:03 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 187 km 02:47 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 190 km 03:09 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 205 km 02:49 NE
 • PRN Priština
  Priština 262 km 03:58 N
 • LRA Larisa
  Larisa 304 km 04:35 SE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 306 km 05:40 NW
 • IOA Ioannina
  Ioannina 315 km 04:07 S