Хотел Томче Софка   ★★   Скопје


Хотел Томче Софка
Сместување во близина

Хотел Томче Софка
Знаменитости во близина

Хотел Томче Софка опис

Хотел Томче Софка се наоѓа во близина на центарот на Скопје во Градскиот Парк и има свој паркинг, голем простор за семинари, рент-а-кар и сервис за перење. Хотелот нуди голема можност за опуштање, прошетки до градскиот парк и кејот на реката Вардар и исто така може да ги користите фудбалски и кошаркарски игралишта и да вежбате тенис.

0.92 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 248 meters

Хотел Томче Софка локација на мапа


Хотел Томче Софка - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Томче Софка капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Паркинг (надворешен) • Ресторан • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Клима уред • Мини бар • Сервис за будење/аларм • ТВ • ТВ Сателитска • Телефон • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Томче Софка контакт инфо

адреса
Ј. К. Џинот 14, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3117 250
факс
+389 (0)2 3127 293
веб
www.tomcesofka.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk