Хотел Сити Парк   ★★★★   Скопје


Хотел Сити Парк
Сместување во близина

Хотел Сити Парк
Знаменитости во близина

Хотел Сити Парк опис

Отворен во октомври 2010, стилскиот Хотел Сити Парк, нуди елегантни соби со поглед на паркот, ЛЦД ТВ и бесплатен Wi-Fi пристап. Приватен паркинг е достапен. Владата е на само 300 м, стадионот Филип Втори на 400 м. оддалеченост од хотелот Сити Парк. Одлична интернационална кујна како и Македонски специјалитети се служат во ресторанот на хотелот Сити Парк кои исто така има и летна тераса.

1.09 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 249 meters

Хотел Сити Парк локација на мапа


Хотел Сити Парк - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Сити Парк капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Греење • Клима уред • Мини бар • Сервис за будење/аларм • ТВ • ТВ Кабелска • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Сити Парк контакт инфо

адреса
Ѓуро Ѓаковиќ 78а, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3290 860
факс
+389 (0)2 3226 455
веб
www.hotelcitypark.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk