Лучија апартмани   ★★★   Охрид


Лучија апартмани
Сместување во близина

Лучија апартмани
Знаменитости во близина

Лучија апартмани опис

Апартманите Лучија се отворени во Јуни 2008 и се продолжение на традицијата започната во 1993. Лоцирани се во центарот на Охрид (стариот град) 250 м. од езерото. Многу е лесно да ги пронајдете апартманите Лучија бидејки се лоцирани 10 м. од еден од симболите на Охрид-дрвото наречено чинар.

0.4 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Old town надморска височина: 703 meters

Лучија апартмани локација на мапа


Лучија апартмани - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Лучија апартмани капацитети

капацитети
Паркинг (надворешен) • Ресторан • Соби за непушачи
капацитети на собата
Бања или туш • ТВ • ТВ Кабелска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски
плаќања
Виза Еуро/Мастеркард Американ Експрес

Лучија апартмани контакт инфо

адреса
Димче Маленко 10, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)70 232 068
веб
www.lucciaapartments.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk