Петрески Апартмани 1

  • соби 10
  • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
  • Плаќање со кредитна картичка
  • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Bulevar Turisticka N.73 Македонија


за Петрески Апартмани 1

Located in the centre of Ohrid, just 250 metres from the Old Town, Petreski Apartments is set 300 metres from the Ohrid Lake. It offers apartments with air conditioning, free Wi-Fi and a balcony. The closest beach is 600 metres away.

Please inform Petreski Apartments 1 in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 701 метри
опременост Петрески Апартмани 1


Општо
  • Паркинг
  • Бесплатен паркинг
  • Паркинг (во комплекс)
Чистење
  • Перална
Разно
  • Семејни соби
  • Фустани за невести
  • Лифт
  • Греење
  • Non-smoking throughout
  • Климатизирано
Услуги
  • Интернет
  • Wi-Fi
  • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
  • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
  • Обезбеден паркинг
  • Паркинг на улица

инфо за гости Петрески Апартмани 1


зборуваме
  • Bulgarian
  • German
  • English
  • Croatian
  • Serbian
пријавување
13:00 - 20:00
одјавување
08:00 - 10:00

Плаќање Петрески Апартмани 1


  • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

    Достапно
    Задолжнителна пре-авторизација

  • American Express

    Достапно
    Задолжнителна пре-авторизација

  • Visa

    Достапно
    Задолжнителна пре-авторизација

  • Euro/Mastercard

    Достапно
    Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Петрески Апартмани 1


  • Apartment
  • мин. цена 50 eur
  • макс. цена 75 eur
  • големина 50 м. кв.
  • 1 спална
  • 1 бања

This air-conditioned apartment features: - a balcony - a fully equipped kitchen with a dining area - a living area with a PC and a flat-screen cable TV - a bathroom with shower  • Туш
  • Бања
  • ТВ
  • Клима уред
  • Фен
  • Пегла
  • Балкон
  • Фрижидер
  • Пеглање
  • Дневен престој
  • DVD Player
  • Тоалет
  • Машина за миење алишта
  • Купатило
  • Екстра долги кревети (> 2 метри)
  • Греење
  • Кујна
  • ТВ (Кабловска)
  • Дополнителен тоалет
  • LCD TV
  • приватен влез
  • Звучна изолација
  • Поглед
  • Дрвен под/паркет
  • Трпезарија
  • Ел. котел
  • Кујнска опрема
  • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
  • Гардеробер/Плакар
  • рерна
  • Рингли
  • Компјутер
  • Тераса
  • Пешкири
  • Лен
  • Трпезариска маса
  • Горните спратови се достапни со лифт
  • Приватен стан во зграда
  • Држач за облека
  • Преклопен кревет
  • Држач за сушење облека
  • Тоалетна хартија
  • Канта за отпад
  • Чаши за вино
  • Шампон
  • Достапно со лифт

  • Apartment
  • големина 54 м. кв.
  • 2 спални
  • 1 бања

This air-conditioned apartment features: - 2 balconies - a fully equipped kitchen with a dining area - a living area with a PC and a flat-screen cable TV - a bathroom with shower and a washing machine  • Туш
  • Бања
  • ТВ
  • Клима уред
  • Фен
  • Hot Tub
  • Пегла
  • Балкон
  • Фрижидер
  • Пеглање
  • Дневен престој
  • DVD Player
  • Тоалет
  • Машина за миење алишта
  • Купатило
  • Екстра долги кревети (> 2 метри)
  • Греење
  • Кујна
  • ТВ (Кабловска)
  • Дополнителен тоалет
  • LCD TV
  • приватен влез
  • Звучна изолација
  • Поглед
  • Дрвен под/паркет
  • Трпезарија
  • Ел. котел
  • Кујнска опрема
  • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
  • Гардеробер/Плакар
  • Рингли
  • Компјутер
  • Тераса
  • Пешкири
  • Лен
  • Трпезариска маса
  • Горните спратови се достапни со лифт
  • Приватен стан во зграда
  • Држач за облека
  • Преклопен кревет
  • Држач за сушење облека
  • Тоалетна хартија
  • Канта за отпад
  • Чаши за вино
  • Шампон
  • Достапно со лифт

  • Apartment
  • големина 60 м. кв.
  • 2 спални
  • 1 бања

This air-conditioned apartment features: - a balcony - a fully equipped kitchen with a dining area - a living area with a PC and a flat-screen cable TV - a bathroom with shower  • Туш
  • Бања
  • ТВ
  • Клима уред
  • Фен
  • Пегла
  • Балкон
  • Фрижидер
  • Пеглање
  • Дневен престој
  • DVD Player
  • Тоалет
  • Машина за миење алишта
  • Купатило
  • Екстра долги кревети (> 2 метри)
  • Греење
  • Кујна
  • ТВ (Кабловска)
  • Бања или туш
  • Дополнителен тоалет
  • LCD TV
  • приватен влез
  • Звучна изолација
  • Поглед
  • Дрвен под/паркет
  • Трпезарија
  • Ел. котел
  • Кујнска опрема
  • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
  • Гардеробер/Плакар
  • Рингли
  • Компјутер
  • Тераса
  • Пешкири
  • Лен
  • Трпезариска маса
  • Горните спратови се достапни со лифт
  • Приватен стан во зграда
  • Држач за облека
  • Држач за сушење облека
  • Тоалетна хартија
  • Канта за отпад
  • Чаши за вино
  • Шампон
  • Достапно со лифт

  • Apartment
  • големина 60 м. кв.
  • 1 спална
  • 1 бања

This apartment features a seating area, private entrance and oven.  • Туш
  • Бања
  • ТВ
  • Клима уред
  • Фен
  • Пегла
  • Балкон
  • Фрижидер
  • Пеглање
  • Дневен престој
  • DVD Player
  • Тоалет
  • Машина за миење алишта
  • Купатило
  • Екстра долги кревети (> 2 метри)
  • Греење
  • Кујна
  • ТВ (Кабловска)
  • Дополнителен тоалет
  • LCD TV
  • приватен влез
  • Звучна изолација
  • Поглед
  • Дрвен под/паркет
  • Трпезарија
  • Ел. котел
  • Кујнска опрема
  • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
  • Гардеробер/Плакар
  • рерна
  • Рингли
  • Тераса
  • Пешкири
  • Лен
  • Трпезариска маса
  • Горните спратови се достапни со лифт
  • Приватен стан во зграда
  • Држач за облека
  • Преклопен кревет
  • Држач за сушење облека
  • Тоалетна хартија
  • Канта за отпад
  • Чаши за вино
  • Шампон
  • Достапно со лифт

  • Apartment
  • големина 48 м. кв.
  • 1 спална
  • 1 бања


  • Туш
  • Бања
  • ТВ
  • Клима уред
  • Фен
  • Пегла
  • Балкон
  • Фрижидер
  • Пеглање
  • Дневен престој
  • DVD Player
  • Тоалет
  • Машина за миење алишта
  • Купатило
  • Греење
  • Кујна
  • ТВ (Кабловска)
  • LCD TV
  • приватен влез
  • Звучна изолација
  • Поглед
  • Дрвен под/паркет
  • Трпезарија
  • Кујнска опрема
  • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
  • Гардеробер/Плакар
  • рерна
  • Рингли
  • Поглед на градина
  • Тераса
  • Пешкири
  • Лен
  • Трпезариска маса
  • Горните спратови се достапни по скали
  • Приватен стан во зграда
  • Држач за облека
  • Тоалетна хартија
  • Канта за отпад
  • Чаши за вино
  • Шампон
  • Екстра долги кревети (> 2 метри)
  • Држач за сушење облека

  • Apartment
  • мин. цена 45 eur
  • макс. цена 125 eur
  • големина 85 м. кв.
  • 2 спални
  • 1 бања


  • Туш
  • Бања
  • Клима уред
  • Фен
  • Пегла
  • Балкон
  • Фрижидер
  • Пеглање
  • Дневен престој
  • DVD Player
  • Тоалет
  • Машина за миење алишта
  • Купатило
  • Греење
  • Кујна
  • ТВ (Кабловска)
  • Бања или туш
  • LCD TV
  • приватен влез
  • Звучна изолација
  • Поглед
  • Дрвен под/паркет
  • Трпезарија
  • Кујнска опрема
  • Гардеробер/Плакар
  • Рингли
  • Поглед на градина
  • Тераса
  • Пешкири
  • Лен
  • Трпезариска маса
  • Горните спратови се достапни со лифт
  • Приватен стан во зграда
  • Држач за облека
  • Тоалетна хартија
  • Канта за отпад
  • Чаши за вино
  • Шампон
  • ТВ
  • Екстра долги кревети (> 2 метри)
  • Држач за сушење облека

  • Apartment
  • големина 75 м. кв.
  • 1 спална
  • 1 бања

This 3rd floor air-conditioned apartment features 2 balconies, a fully equipped kitchen with a dining area, a living area with a PC and a flat-screen cable TV. The bathroom is fitted with a hydro-massage shower and a washing machine. Please note that this type of room can be accessed only via stairs, as the building has no elevator.  • Туш
  • Бања
  • ТВ
  • Клима уред
  • Фен
  • Hot Tub
  • Пегла
  • Балкон
  • Фрижидер
  • Пеглање
  • Дневен престој
  • DVD Player
  • Тоалет
  • Машина за миење алишта
  • Купатило
  • Екстра долги кревети (> 2 метри)
  • Греење
  • Кујна
  • ТВ (Кабловска)
  • Дополнителен тоалет
  • LCD TV
  • приватен влез
  • Звучна изолација
  • Поглед
  • Дрвен под/паркет
  • Трпезарија
  • Ел. котел
  • Кујнска опрема
  • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
  • Гардеробер/Плакар
  • Рингли
  • Поглед на градина
  • Тераса
  • Пешкири
  • Лен
  • Трпезариска маса
  • Горните спратови се достапни по скали
  • Приватен стан во зграда
  • Држач за облека
  • Преклопен кревет
  • Држач за сушење облека
  • Тоалетна хартија
  • Канта за отпад
  • Чаши за вино
  • Шампон

  • Apartment
  • големина 105 м. кв.
  • 2 спални
  • 2 бањи

This apartment has a seating area, washing machine and balcony.  • Туш
  • Бања
  • ТВ
  • Клима уред
  • Фен
  • Пегла
  • Балкон
  • Фрижидер
  • Пеглање
  • Дневен престој
  • DVD Player
  • Тоалет
  • Машина за миење садови
  • Машина за миење алишта
  • Купатило
  • Екстра долги кревети (> 2 метри)
  • Греење
  • Кујна
  • ТВ (Кабловска)
  • Бања или туш
  • Дополнителен тоалет
  • LCD TV
  • приватен влез
  • Звучна изолација
  • Поглед
  • Дрвен под/паркет
  • Трпезарија
  • Ел. котел
  • Кујнска опрема
  • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
  • Гардеробер/Плакар
  • рерна
  • Рингли
  • Дополнителна бања
  • Машина за кафе
  • Тераса
  • Пешкири
  • Лен
  • Трпезариска маса
  • Горните спратови се достапни со лифт
  • Приватен стан во зграда
  • Држач за облека
  • Преклопен кревет
  • Држач за сушење облека
  • Тоалетна хартија
  • Канта за отпад
  • Чаши за вино
  • Шампон
  • Достапно со лифт
  • Hot Tub
  • Бања (спа)

Хотелска мапа и што има во близина на Петрески Апартмани 1
  • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
    Ohrid St. Paul the Apostle 10 km 00:13 NW
  • KSO Kastoria
    Kastoria  137 km 02:27 SSE
  • TIA Tirana Mother Teresa
    Tirana   Mother Teresa 146 km 02:49 WNW
  • KZI Filippos
    Filippos 185 km 02:43 SE
  • SKP Skopje Alexander the Great
    Skopje Alexander the Great 203 km 02:45 NE
  • PRN Priština
    Priština  259 km 03:42 N
  • TGD Podgorica
    Podgorica 292 km 05:22 NW
  • LRA Larisa
    Larisa 303 km 04:31 SE
  • IOA Ioannina
    Ioannina 313 km 04:02 S