Apartments Magnolija

Охрид Општина Охрид

Bul.Turisticka 12/6 Охрид 6000 Општина Охрид Македонијаза Apartments Magnolija

Апартманите Магнолија се наоѓаат на 1 км од плажата и центарот на Охрид, и сите имаат бесплатен интернет Wi-Fi, место за готвење и клима уред. Повеќето имаат балкон. Паркингот е бесплатен.
На 50 метри има маркет, додека автобуската станица е на 2 км. Билјанините Извори се на 500 метри од апартманите. Охридскиот аеродром е на 5 км.
Гостите можат да приготвуваат сами.

Please inform Apartments Magnolija in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation. Kindly note that guests checking out from 12:00 to 18:00 are charged half the room price per night, and guests checking out from 18:00 to 00:00 are charged an additional room night

699 метриопременост Apartments Magnolija


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Лифт
 • Non-smoking throughout
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Паркинг на улица
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
Заеднички делови
 • Тераса

инфо за гости Apartments Magnolija


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Slovenian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 22:00
одјавување
07:00 - 10:00

Плаќање Apartments Magnolija


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Apartments Magnolija • Туш
 • Клима уред
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • Поглед на град
 • Пешкири

This double room features a kitchenware, air conditioning and dining area.


Double големина 20 м. кв. 1 бања

 • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема

- double bed - bathroom with a shower - kitchenette with a dining area - cable TV - air conditioning - free Wi-Fi


Studio може да се резервира мин. цена 20 eur макс. цена 28 eur големина 18 м. кв.

 • Туш
 • Клима уред
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема

- private balcony - 1 double and 1 single bed - bathroom with a shower - kitchenette with a dining area - cable TV - air conditioning - free Wi-Fi


Studio може да се резервира големина 28 м. кв.

 • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема

- private balcony - 4 single beds - bathroom with a shower - kitchenette with a dining area - cable TV - air conditioning - free Wi-Fi


Studio големина 32 м. кв.


Хотелска мапа и што има во близина на Apartments Magnolijaво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:15 NW
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 151 km 03:00 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 186 km 02:45 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 189 km 03:06 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:46 NE
 • PRN Priština
  Priština 261 km 03:55 N
 • LRA Larisa
  Larisa 303 km 04:33 SE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 305 km 05:37 NW
 • IOA Ioannina
  Ioannina 313 km 04:04 S