Вила Стар Град   ★★★   Охрид


Вила Стар Град
Сместување во близина

Вила Стар Град
Знаменитости во близина

Вила Стар Град опис

Вилата Олд Таун (Стар Град), се наоѓа во стариот дел на Охрид на 150 м. од плоштадот и нуди сместување во домашен амбиент и најголемиот дел од балконите имаат поглед кој езерото. Собите се солидно опремени и нудат се што треба за удобен престој. Појадокот е одличен почеток за Вашиот ден. Дојдете и вкусете ја Македонската кујна во нашиот ресторан.

0.19 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Old town надморска височина: 710 meters

Вила Стар Град локација на мапа


Вила Стар Град - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Стар Град капацитети

капацитети
Ресторан • Соби за непушачи • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • ТВ • ТВ Кабелска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски
плаќања
Еуро/Мастеркард Виза

Вила Стар Град контакт инфо

адреса
Климентов Универзитет бб, 6000 Охрид
macedonian-hotels.mk