Сити Центер Апартмани Охрид

 • препорачан
 • соби 3
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, 38 7th November str. Македонија


за Сити Центер Апартмани Охрид

City Center Apartments Ohrid is located in the very centre of Ohrid, only 50 meters from the well-known St. Clement of Ohrid Street and 300 metres from the central square and the port.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 699 метри
опременост Сити Центер Апартмани Охрид


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Тераса
 • Градина
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Соби за непушачи
 • Фустани за невести
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Тури
 • Експресно пријавување/одјавување
Активности
 • Риболов
 • Кану
 • Планинарење
 • Нуркање

инфо за гости Сити Центер Апартмани Охрид


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
13:00 -
одјавување
- 10:00

Плаќање Сити Центер Апартмани Охрид


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Сити Центер Апартмани Охрид


 • Studio
 • може да се резервира
 • мин. цена 24 eur
 • макс. цена 45 eur
 • големина 30 м. кв.

The studio comes with free WiFi, cable TV, kitchenette and a private bathroom with a shower. • ТВ
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • приватен влез
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • Рингли
 • Туш
 • Фен
 • Под со плочки/мермер
 • Гардеробер/Плакар
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Надворешна трпезарија
 • Целиот објект е на приземје
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Поглед на внатрешен двор

 • Apartment
 • може да се резервира
 • мин. цена 28 eur
 • макс. цена 38 eur
 • големина 60 м. кв.
 • 1 спална

This apartment comes with cable TV, kitchenette and a private bathroom with a shower. • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Машина за миење алишта
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Трпезарија
 • рерна
 • Приватен стан во зграда
 • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Пегла
 • Free toiletries
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Дрвен под/паркет
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Поглед на тивка улица

 • Apartment
 • може да се резервира
 • големина 55 м. кв.
 • 1 спална

This apartment comes with free WiFi, cable TV, kitchenette and a private bathroom with a shower. • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Надворешна трпезарија
 • Туш
 • ТВ
 • Под со плочки/мермер
 • Кујнска опрема
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Целиот објект е на приземје
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Поглед на внатрешен двор

Хотелска мапа и што има во близина на Сити Центер Апартмани Охрид
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 10 km 00:14 NW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 137 km 02:29 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 146 km 02:50 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 185 km 02:43 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 203 km 02:47 NE
 • PRN Priština
  Priština 259 km 03:43 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 292 km 05:23 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 303 km 04:31 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 313 km 04:02 S