Куќа Стефано

 • препорачан
 • соби 5
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Spas Bandjov 16 Македонија


за Куќа Стефано

Вила Стефано, нуди ново сместување во удобни апартмани и студија на 100 м. од брегот на Охридското езеро.
Пристапно сместување во извонредна локација за приватни или бизнис патувања, семејни одмори или туристички престој во Градот на Светлината.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 695 метри
опременост Куќа Стефано


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Менувачница
 • Ticket service
 • Простор за багаж
 • Приватно пријавување/одјавување
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Библиотека
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг на улица
Активности
 • Риболов
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Нуркање
 • Јавање
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Масажа
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
 • Книги, ДВД-а, музика за деца
Храна и пијалоци
 • Скара
Бизнис
 • Факс/фотокопир

инфо за гости Куќа Стефано


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Russian
 • Slovenian
 • Serbian
 • Turkish
пријавување
12:00 - 00:00
одјавување
06:00 - 10:00

Плаќање Куќа Стефано


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Куќа Стефано


 • Double
 • мин. цена 18 eur
 • макс. цена 45 eur
 • големина 20 м. кв.
 • 1 бања

Rooms feature a well equipped private bathroom, cable TV and mini-bar. High speed internet is also available. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Cleaning products
 • Тераса
 • LCD TV
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Ел. котел
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија

 • Triple
 • големина 25 м. кв.

Rooms feature a well equipped private bathroom, cable TV and mini-bar. High speed internet is also available. • Минибар
 • Туш
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Видео
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Поглед на градина
 • Тераса
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Ел. котел
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија

 • Triple
 • мин. цена 27 eur
 • макс. цена 45 eur
 • големина 28 м. кв.
 • 1 бања

Rooms feature a well equipped private bathroom, cable TV and minibar. High speed internet is also available. • Минибар
 • Туш
 • Фен
 • Балкон
 • Радио
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Тераса
 • Пеглање
 • Звучна изолација
 • Ел. котел
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија

 • Studio
 • големина 35 м. кв.
 • 1 бања

This air-conditioned apartment features a well equipped private bathroom and kitchen as well as cable TV and computer with high speed Internet. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • CD Player
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Машина за миење алишта
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • рерна
 • Тостер
 • Скара
 • Компјутер
 • Поглед на градина
 • Тераса
 • Вентилатор
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Ел. котел
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија

Хотелска мапа и што има во близина на Куќа Стефано
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:16 NW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 136 km 02:27 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 147 km 02:52 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 186 km 02:46 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:48 NE
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:45 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 294 km 05:25 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 303 km 04:34 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 313 km 04:05 S