Apartments Joce

Охрид Општина Охрид

Ul. Dejan Vojvoda 96 Охрид 6000 Општина Охрид Македонијаза Apartments Joce

Апартманите Јоце се наоѓаат во центарот на Охрид, на 250м. од Охридското езеро. Нудиме климатизирани соби со бесплатен интернет. Охридската чаршија е на 150м. оддалеченост.
Сопственикот е среќен да ги послужи своите гости со утринско кафе, чај или домашна ракија. На терасата има и фонтана која прави совршена можност да уживате во дворот.
Најблискиот ресторан е на 100м. Кафе-баровите може да се најдат на 300м. Продавница која работи 24/7 може да се најде на 100м. оддалеченост.

Please inform Apartments Joce in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.

699 метриопременост Apartments Joce


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Простор за багаж

инфо за гости Apartments Joce


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Polish
 • Slovak
 • Serbian
пријавување
14:00 - 22:00
одјавување
08:00 - 12:00

Плаќање Apartments Joce


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Apartments Joce • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Машина за миење алишта
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • Соблекувална
 • Влечки
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Сигурносни порти за деца
 • Шише вода
 • Чаши за вино

Air-conditioned studio featuring cable TV, a fully equipped kitchenette and a terrace.


Studio може да се резервира мин. цена 18 eur макс. цена 46 eur големина 20 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • Соблекувална
 • Влечки
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Сигурносни порти за деца
 • Шише вода
 • Чаши за вино

Air-conditioned studio featuring cable TV, a kitchenette and a terrace.


Studio може да се резервира големина 25 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • Соблекувална
 • Влечки
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на градина
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Целиот објект е на приземје
 • Тоалетна хартија
 • Сигурносни порти за деца
 • Шише вода
 • Чаши за вино

Air-conditioned apartment featuring cable TV, a fully equipped kitchenette and a terrace.


Apartment може да се резервира големина 36 м. кв. 1 спална

 • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Машина за миење алишта
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • Соблекувална
 • Влечки
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Сигурносни порти за деца
 • Шише вода
 • Чаши за вино

Air-conditioned studio featuring cable TV, a fully equipped kitchenette and a terrace.


Studio може да се резервира големина 30 м. кв.


Хотелска мапа и што има во близина на Apartments Joceво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 10 km 00:12 NW
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 150 km 02:57 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 186 km 02:44 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 189 km 03:06 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 203 km 02:44 NE
 • PRN Priština
  Priština 259 km 03:52 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 303 km 05:35 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 303 km 04:32 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 313 km 04:04 S