Резиденција Крстаноски   ★★   Охрид


Резиденција Крстаноски
Сместување во близина

Резиденција Крстаноски
Знаменитости во близина

Резиденција Крстаноски опис

Сместен во помирниот дел на Охрид, Резиденцијата Крстаноски нути компактни соби со бесплатен Wi-Fi и кабловска ТВ. Гостите можат да ја користат скарата на терасата. Најблискиот ресторан и маркет се на околу 400м. оддалечени од Резиденцијата Крстаноски. УНЕСКО-заштитениот дел од Охриското езеро е на само 900 метри. Сопственици можат да Ве советуваат и да ги организираат тури по околните планини.

0.98 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 702 meters

Резиденција Крстаноски локација на мапа


Резиденција Крстаноски - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Резиденција Крстаноски капацитети

капацитети
Градина • Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен)
капацитети на собата
Бања или туш • ТВ Кабелска
пријавување
12:00 - 00:00
одјавување
05:00 - 11:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
There is no capacity for extra beds/cots in the room.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски
плаќања
Еуро/Мастеркард Виза

Резиденција Крстаноски контакт инфо

адреса
Дејан Војвода 116е, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 252 250
macedonian-hotels.mk