Сместување ЈиТ

 • соби 10
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 7

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Kuzman Kapidan-Kaneo-do Kiro Gligorov Македонија


за Сместување ЈиТ

Сместувањето ЈиТ се наоѓа среде Охридскиот стар град. Нуди бесплатен паркинг и Wi-Fi интернет, и нуди климатизирани соби со балкон.
Во сите соби има кабловска ТВ и фрижидер. Секоја соба има приватно купатило, со бања или туш. Сите соби имаат поглед на Охридското езеро.
На само 100м. има продавница и ресторан. Сите историски знаменитости, како Самоиловата тврдина и манастирот Свети Пантелејмон, се во непосредна близина.

Please inform Accommodation J&T in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 731 метри
опременост Сместување ЈиТ


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
Чистење
 • Перална
Разно
 • Семејни соби
 • Климатизирано
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Активности
 • Планинарење

инфо за гости Сместување ЈиТ


зборуваме
 • English
 • Serbian
пријавување
14:00 - 22:00
одјавување
- 10:00

Плаќање Сместување ЈиТ


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Сместување ЈиТ


 • Double
 • големина 25 м. кв.

This room features air conditioning, a fridge, cable TV and a balcony. • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Софа
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина

 • Double
 • мин. цена 25 eur
 • макс. цена 60 eur
 • големина 25 м. кв.

This room features air conditioning, a fridge, cable TV and a balcony. • Туш
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • ТВ (Кабловска)
 • Софа
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина
 • Бања (заедничка)

 • Triple
 • големина 25 м. кв.

This room features air conditioning, a fridge, cable TV and a balcony. • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Софа
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина

 • Quadruple
 • големина 50 м. кв.

This room features air conditioning, a fridge, cable TV and a balcony. • Бања
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Софа
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина

Хотелска мапа и што има во близина на Сместување ЈиТ
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:17 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 138 km 02:34 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 147 km 02:54 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 187 km 02:50 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:50 NE
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:47 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 293 km 05:27 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 304 km 04:38 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 314 km 04:09 S