Вила Сарај   ★★   Охрид


Вила Сарај
Сместување во близина

Вила Сарај
Знаменитости во близина

Вила Сарај опис

Вила Сарај нуди средена градина и панорамски поглед на Охридското езеро. Се наоѓа на 200 м. од античкиот театар, црквата Св. Софија и манастирот Пантелејмон. Гостите можат да уживаат во континентален појадок и да уживаат во градината додека се восхитуваат на погледот од езерото, кој е само 300 м. оддалеченост. Вила Сарај исто така нуди голем број на дополнителни услуги како перење на суво, изнајмување на велосипеди.

0.59 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 749 meters

Вила Сарај локација на мапа


Вила Сарај - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Сарај капацитети

капацитети
Интернет (безжичен)
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Комплетна кујна • Мал фрижидер • Место за готвење • ТВ • ТВ Кабелска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Вила Сарај контакт инфо

адреса
Григор Прличев 19, 6000 Охрид
macedonian-hotels.mk