Вила Јулија   ★★★   Охрид


Вила Јулија
Сместување во близина

Вила Јулија
Знаменитости во близина

Вила Јулија опис

Вила Јулија се наоѓа во центарот на Охрид, на 200м. од плажа и нуди соби со бесплатен Wi-Fi пристап и балкони со поглед на Охридското езеро. Располага и со летна тераса. Охридските знаменитости вклучувајки ги Свети Јован Канео, Самоиловата тврдина и Националниот музеј се на само 10 минути пешачење од Вила Јулија. Националниот парк Галичица е на 12 км оддалеченост.

0.6 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Old town надморска височина: 738 meters

Вила Јулија локација на мапа


Вила Јулија - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Јулија капацитети

капацитети
Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Соби за непушачи • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Клима уред • Мал фрижидер • ТВ
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Вила Јулија контакт инфо

адреса
Кузман Капидан 94б, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)70 833 228
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk