Вила Света Софија   ★★★★   Охрид


Вила Света Софија
Сместување во близина

Вила Света Софија
Знаменитости во близина

Вила Света Софија опис

Има одлична позиција во средината на стариот град во близина на езерото и на црквата Св. Софија. Собите се опремени со елегантен мебел во историски стил. Во ресторанот на Вила Св. Софија се служи голем избор на Македонски и интернационални специјалитети. За време на сезоната, сите гости можат да уживаат во прекрасната глетка на плажите на Охридското езеро, познато по своите кристално чисти води.

0.36 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Old town надморска височина: 706 meters

Вила Света Софија локација на мапа


Вила Света Софија - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Света Софија капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Греење • Клима уред • Мини бар • Сервис за будење/аларм • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Вила Света Софија контакт инфо

адреса
Коста Абраш 64, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 254 370
факс
+389 (0)46 279 028
веб
www.vilasofija.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk