Вила Луција   ★★★   Охрид


Вила Луција
Сместување во близина

Вила Луција
Знаменитости во близина

Вила Луција опис

Во центарот на Охрид, на самото Охридско Езеро, Вила Луција се наоѓа на само 500 м. од Самоиловата Тврдина. Сите гости делат една кујна. Може да се изнајми велосипед, како и да се посетат часови по нуркање. Вила Луција е на само 5 км од автобуската станица, а од Охридскиот аеродром 20 км. На Ваше барање, може да се организираат прошетки до подалечните знаменитости.

0.35 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 700 meters

Вила Луција локација на мапа


Вила Луција - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Луција капацитети

капацитети
Паркинг (надворешен сопствен) • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Безжичен интернет • Мал фрижидер • ТВ
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Вила Луција контакт инфо

адреса
Коста Абраш 29, 6000 Охрид
macedonian-hotels.mk