Апартмани Виа Сакра   ★★   Охрид


Апартмани Виа Сакра
Сместување во близина

Апартмани Виа Сакра
Знаменитости во близина

Апартмани Виа Сакра опис

Апартманите Виа Сакра се наоѓаат на главниот плоштад пред Црквата Св. Софија. Нуди ресторан, бесплатен Wi-Fi и бесплатен јавен паркинг. Надгледувајки го езерото и знаменитостите, сите соби располагаат со кабловска ТВ и фрижидер. Секоја соба има сопствена бања. Нашиот ресторан има 10% попуст на нашите Гости. На само неколку чекори има различни кафе-барови.

0.45 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Old Town надморска височина: 712 meters

Апартмани Виа Сакра локација на мапа


Апартмани Виа Сакра - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Апартмани Виа Сакра капацитети

капацитети
Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Перална • Ресторан • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Мал фрижидер • ТВ Кабелска
пријавување
13:00 - 13:00
одјавување
11:00 - 11:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
One older child or adult is charged € 6 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds in a room is 1.
There is no capacity for cots in the room.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately when checking out.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски
плаќања
Маестро Еуро/Мастеркард Виза

Апартмани Виа Сакра контакт инфо

адреса
Илинденска 36, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)75 440 211
веб
www.viasacra.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk