Вила Нина   ★★★★   Охрид


Вила Нина
Знаменитости во близина

Вила Нина опис

Вила Нина е веднаш до градската плажа во Охрид, близу до Св. Софија. Внатрешноста на Вила Нина е типично Македонска. Гостите можат да ги пробаат охридските специјалитети за вечера. Вила Нина нуди транспорт до Охридскиот аеродром. Може да се организираат патувања со брод низ езерото или посети до манастирот Св. Наум. Нудиме и часови за нуркање. Охрид со своите бројни историски цркви како Св. Софија, Св. Никола, како и Охридското езеро се заштитени како светско наследство од УНЕСКО.

0.35 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 710 meters

Вила Нина локација на мапа


Вила Нина - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Нина капацитети

капацитети
Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен)
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • ТВ • ТВ Кабелска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Вила Нина контакт инфо

адреса
Самоилова 78, 6000 Охрид
macedonian-hotels.mk