Апартмани и соби Јовановиќ   ★★   Охрид


Апартмани и соби Јовановиќ
Сместување во близина

Апартмани и соби Јовановиќ
Знаменитости во близина

Апартмани и соби Јовановиќ опис

Апартманите и собите Јовановиќ се наоѓаат во историскиот дел на Охрид, спроти Света Софија. Плажите Сараиште и Потпеш се на само 100 м. оддалеченост. Сите соби се со поглед на историскиот дел. Во некои имиа и тераса со поглед на Охридското Езеро. Гостите можат да ја користат кујната и трпезаријата. Старата Чаршија е на само 1000 стапки од Апартманите Јовановиќ.

0.4 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 708 meters

Апартмани и соби Јовановиќ локација на мапа


Апартмани и соби Јовановиќ - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Апартмани и соби Јовановиќ капацитети

капацитети
Перална
капацитети на собата
Балкон • Безжичен интернет • ТВ Кабелска
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Апартмани и соби Јовановиќ контакт инфо

адреса
Боро Шаин 5, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)70 589 218
macedonian-hotels.mk