Lukanov Apartments & Guest Rooms

Охрид Општина Охрид

Boro Sain 9 Охрид 6000 Општина Охрид Македонијаза Lukanov Apartments & Guest Rooms

Апартманите Луканов се наоѓаат на помалку до 200м. од плажата и црквата Света Софија. Нудиме посети и до манастирот Свети Наум, како и нуркачки и парагладерски прошетки.
Во актиновстите кои може да ги организираме се вклучени: пешачки тури, со велосипед на планина, планинарење, нуркање.
На 5 мин. оддалеченост има најразлични барови, ресторани и продавници од апартманите Луканов. Старата чаршија е во близина, и исто така и античкиот театар и Самоиловата тврдина.

Please inform Lukanov Apartments & Guest Rooms in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation. All guests of the property can benefit from 15% discount in the nearby restaurant Pizza Nemo.

715 метриопременост Lukanov Apartments & Guest Rooms


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Скара
 • Ручек за носење
 • Снек бар
 • Намирници со испораки
 • Собна услуга
 • Специјални диетални менија (на барање)
Заеднички делови
 • Тераса
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Паркинг на улица
 • Изнајмување велосипеди (бесплатно)
 • Билети за јавен транспорт
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Соби за непушачи
 • ВИП собни сервиси
 • Фустани за невести
 • Звучно изолирани соби
 • Хипоалергични соби достапни
 • Простор наменет за пушење
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Менувачница
 • Ticket service
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Сеф
 • Приватно пријавување/одјавување
 • Шкафови
Активности
 • Велосипедизам
 • Тениски игралишта
 • Риболов
 • Сурфање на ветер
 • Кану
 • Планинарење
 • Нуркање
 • Нуркање
 • Водни спортови
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
Продавници
 • Бербер/Салон за убавина
 • Продавница за сувенири
Базен и убавина
 • Масажа
Забава и семејни услуги
 • Игри/сложувалки
 • Книги, ДВД-а, музика за деца
 • Детски ТВ канали

инфо за гости Lukanov Apartments & Guest Rooms


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 23:00
одјавување
07:00 - 12:00

Плаќање Lukanov Apartments & Guest Rooms


 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Lukanov Apartments & Guest Rooms • Чај / кафе
 • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Поглед на езеро
 • Поглед на планина
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • ТВ
 • Пегла
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Пешкири
 • Сепаре
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Мобилно Wi-Fi

This triple room offers nice views of Lake Ohrid.


Double може да се резервира мин. цена 35 eur макс. цена 50 eur големина 25 м. кв.

 • Чај / кафе
 • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • Поглед на езеро
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • ТВ
 • Пегла
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Сепаре
 • Целиот објект е на приземје
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Мобилно Wi-Fi

This apartment offers: - bedroom, bathroom and separate living room - kitchen with a dining area - balcony with views of Lake Ohrid


Apartment може да се резервира големина 55 м. кв. 1 спална 1 бања

 • Чај / кафе
 • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Камин
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • рерна
 • Рингли
 • Скара
 • Поглед на планина
 • Cleaning products
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Сеф
 • ТВ
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Пешкири
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Мобилно Wi-Fi

Spacious suite with views of the old town, a separate bedroom, living room and a fully equipped kitchen, bathroom with toilet and shower. The terrace is 20 m² large and has a barbecue.


Suite може да се резервира големина 60 м. кв. 1 спална 1 бања


Хотелска мапа и што има во близина на Lukanov Apartments & Guest Roomsво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:16 NNW
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 151 km 03:01 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 187 km 02:47 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 190 km 03:09 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:47 NE
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:56 N
 • LRA Larisa
  Larisa 304 km 04:35 SE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 304 km 05:38 NW
 • IOA Ioannina
  Ioannina 314 km 04:07 S