Св. Варвара Апартмани

 • препорачан
 • соби 4
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, 54 Ilindenska Str. Македонија


за Св. Варвара Апартмани

Реновирана куќа, во типичен Охридски стил, која се наоѓа во стариот дел (Варош) во близина на стариот театар. Во моментот имаме само еден апартман со поглед кон езерото.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 730 метри
опременост Св. Варвара Апартмани


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • Звучно изолирани соби
 • Non-smoking throughout
 • Достапно за инв. колички
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
Храна и пијалоци
 • Скара
Рецепциски услуги
 • Простор за багаж
 • Експресно пријавување/одјавување
Транспорт
 • Паркинг на улица
Чистење
 • Дневна собна услуга

инфо за гости Св. Варвара Апартмани


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Russian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Св. Варвара Апартмани


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Св. Варвара Апартмани


 • Apartment
 • мин. цена 25 eur
 • макс. цена 33 eur
 • големина 40 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This apartment comes with a private bathroom with a shower, a flat-screen TV with cable channels and a well-equipped kitchenette. It also features a seating area with a sofa and a balcony. A fireplace is available. • Туш
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Камин
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Скара
 • Поглед на градина
 • Машина за кафе
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Целиот објект е на приземје
 • Тоалетна хартија

 • Studio
 • големина 37 м. кв.

This studio comes with a private bathroom with a shower, a flat-screen TV with cable channels and a well-equipped kitchenette. It also features a balcony and a seating area with a sofa. A fireplace is available. • Туш
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Камин
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Скара
 • Поглед на градина
 • Поглед на знаменитост
 • Машина за кафе
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Целиот објект е на приземје
 • Тоалетна хартија

Хотелска мапа и што има во близина на Св. Варвара Апартмани
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 10 km 00:15 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 138 km 02:32 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 147 km 02:52 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 187 km 02:48 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:48 NE
 • PRN Priština
  Priština 259 km 03:45 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 293 km 05:25 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 304 km 04:36 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 314 km 04:07 S