Вила Кале   ★★★★   Охрид


Вила Кале
Сместување во близина

Вила Кале
Знаменитости во близина

Вила Кале опис

Вила Кале е импозантен нов објект, изграден во традиционален автентичен стил. Фасцинира со неговиот изглед и доминантна локација во срцето на историскиот дел на Охрид. Каде и да погледнете, таму е вчудоневидувачкиот поглед на Охридското езеро, стариот град или стариот театар. На Ваша желба можеме да организираме посети или пикници на брегот на Охридското езеро. Хотелот топло Ве поканува да бидете дел од целата забава и културните настани организирани во историскиот дел на Охрид.

0.41 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Old town надморска височина: 735 meters

Вила Кале локација на мапа


Вила Кале - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Кале капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Паркинг (надворешен) • Перална • Соби за непушачи • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Работна маса • ТВ • ТВ Кабелска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Deutsch Shqip Български Türkçe Česky
плаќања
Еуро/Мастеркард

Вила Кале контакт инфо

адреса
Климентов Универзитет бб, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 262 208
веб
www.vilakale.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk