Вила Мери   ★★★★   Охрид


Вила Мери
Сместување во близина

Вила Мери
Знаменитости во близина

Вила Мери опис

Вила Мери се наоѓа во стариот град во Охрид. Нуди сместувачки капацитети со бесплатен Wi-Fi и кабловска ТВ. Гостинската куќа се наоѓа во близина на црквата Св. Димитрија Мироточив и Горната Порта. Гостите можат да се сончаат на терасата на Вила Мери, надгледувајки ја Самоиловата тврдина. Може да се изнајмат велосипеди и да се побара превоз до аеродромот. Пијалаците се служат во барот.

0.47 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Old town надморска височина: 737 meters

Вила Мери локација на мапа


Вила Мери - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Мери капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Греење • Интернет (безжичен) • Клима уред • Паркинг (надворешен) • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Греење • Клима уред • Мини бар • Сервис за будење/аларм • ТВ Кабелска • Туш
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Вила Мери контакт инфо

адреса
Илинденска 64, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)72 585 519
факс
+389 (0)46 262 774
веб
www.vilameri.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk