Di Angolo Apartments

Охрид Општина Охрид

31 Petar Caule Str. Охрид 6000 Општина Охрид Македонијаза Di Angolo Apartments

Хостел Ди Анголо го надгледува Охридското Езеро, и нуди ниско-буџетно сместување во стариот град, центарот на Охрид. Вклучува пицерија и соби со Wi-Fi, LCD ТВ со клима уред.
Собите имаат свои купатила, фрижидер и кабловска. Има исто и интернатски соби со повеќе кревети и купатило кое го делите со други.
За да се разгледа областа, гостите можат да си изнајмат велосипед во нашиот хостел.

Please note that the property accepts only cash payments. Please note that breakfast is available only for some room types and guests need to make a prior arrangement with the property for it.

697 метриопременост Di Angolo Apartments


Општо
 • Паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Снек бар
Заеднички делови
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Паркинг на улица
Активности
 • Риболов
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Нуркање
 • Нуркање
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Тури
 • Простор за багаж

инфо за гости Di Angolo Apartments


зборуваме
 • English
 • Macedonian
пријавување
10:00 - 22:30
одјавување
07:00 - 11:00

Плаќање Di Angolo Apartments


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Di Angolo Apartments • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Шампон

These rooms come with a flat-screen cable TV, a private bathroom and with views of the old town or the lake.


Double може да се резервира мин. цена 29 eur макс. цена 50 eur големина 15 м. кв. 1 бања

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Шампон

These room have a private bathroom, air conditioning, balcony and a flat-screen TV with cable channels.


Triple може да се резервира големина 20 м. кв. 1 бања

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Шампон

This studio has a balcony with lake views, a flat-screen TV and air conditioning.


Studio може да се резервира мин. цена 40 eur макс. цена 40 eur големина 28 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Шампон

This room features air conditioning and hardwood floors.


Studio може да се резервира големина 33 м. кв. 1 бања


Хотелска мапа и што има во близина на Di Angolo Apartmentsво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:17 NNW
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 151 km 03:02 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 187 km 02:49 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 190 km 03:11 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:48 NE
 • PRN Priština
  Priština 261 km 03:57 N
 • LRA Larisa
  Larisa 304 km 04:37 SE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 305 km 05:40 NW
 • IOA Ioannina
  Ioannina 315 km 04:08 S