Вила Стефанија   ★★★   Охрид


Вила Стефанија
Сместување во близина

Вила Стефанија
Знаменитости во близина

Вила Стефанија опис

Се наоѓа во стариот дел на Охрид, 200 метри од езерото и нуди погледи на Охридската чаршија со сончева тераса. Во целата вила има бесплатен безжичен интернет. Апартманите исто така имаат место за готвење и одвоена дневна соба. На само 500 метри, гостите можат да ги видат безбројните историски споменици во историските маала.

0.17 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Old town надморска височина: 723 meters

Вила Стефанија локација на мапа


Вила Стефанија - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Стефанија капацитети

капацитети
Греење • Перална • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Клима уред • Место за готвење • ТВ Кабелска • Туш
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Вила Стефанија контакт инфо

адреса
Климентов Универзитет 21, 6000 Охрид
macedonian-hotels.mk