Импексел 2 Хотел   ★★★★   Скопје


Импексел 2 Хотел
Сместување во близина

Импексел 2 Хотел
Знаменитости во близина

Импексел 2 Хотел опис

1.36 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 252 meters

Импексел 2 Хотел локација на мапа


Импексел 2 Хотел - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Импексел 2 Хотел капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Паркинг (сопствена гаража) • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Влечки • Греење • Клима уред • Мини бар • Сервис за будење/аларм • Сеф • ТВ Кабелска • Телефон • Фен
пријавување
14:00 - 14:00
одјавување
12:00 - 12:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child from 0 to 4 years stays free of charge in a child's cot/crib.
The maximum number of children's cots/cribs in a room is 1.
The maximum number of extra beds/children's cots permitted in a room is 1.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Shqip Srpski (Српски) Български Hrvatski
плаќања
Маестро Еуро/Мастеркард Виза

Импексел 2 Хотел контакт инфо

адреса
Костуриски Херои 38, 1000 Скопје
macedonian-hotels.mk