Јолекс Апартмани

 • соби 4
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Villa District Lagadin Македонија


за Јолекс Апартмани

Joleks Apartments is set in Lagadin, only steps away from Ohrid Lake Shores. Featuring free Wi-Fi and free parking, it offers a garden and air-conditioned accommodation. The centre of the UNESCO-protected Ohrid’s Old Town is 8 km away.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 714 метри
опременост Јолекс Апартмани


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Чистење
 • Перална
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Разно
 • Греење
 • Климатизирано

инфо за гости Јолекс Апартмани


зборуваме
 • German
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 00:00
одјавување
06:00 - 11:00

Плаќање Јолекс Апартмани


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Јолекс Апартмани


 • Studio
 • мин. цена 33 eur
 • макс. цена 55 eur
 • големина 22 м. кв.

This air-conditioned studio features a furnished balcony with lake view, a flat-screen cable TV and a fully equipped kitchenette. Please note that extra beds are not available in this room type. • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на езеро

 • Apartment
 • големина 36 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This air-conditioned apartment features a furnished balcony with lake view, a flat-screen cable TV and a fully equipped kitchenette. • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Софа
 • Кујнска опрема
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Машина за кафе

 • Studio
 • големина 28 м. кв.

This air-conditioned studio features a furnished balcony with lake view, a flat-screen cable TV and a fully equipped kitchenette. • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Машина за кафе

 • Apartment
 • 1 спална
 • 1 бањаХотелска мапа и што има во близина на Јолекс Апартмани
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 18 km 00:25 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 128 km 02:17 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 155 km 03:01 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 02:55 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 212 km 02:57 NNE
 • PRN Priština
  Priština 267 km 03:54 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 301 km 05:34 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 311 km 04:43 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 321 km 04:14 S