Хотел Два Бисера

 • препорачан
 • соби 11
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Lagadin Македонија


за Хотел Два Бисера

Малиот и интимен (но луксузно опремен) објект се состои од две одделни вили со одличен поглед на Охридското езеро сместени практичниот на самиот брег.
Два Бисера е идеално место за Вашиот одмор, за сите кои сакаат мирни плажи и долги прошетки по плажите. Има доволно активности за оние кои сакаат активен одмор и забава, во близина има многу дискотеки, кафе-барови и спортски терени.


Плаќање со кредитна картичка 694 метри
опременост Хотел Два Бисера


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Оброци за деца
 • Бифе наменето за деца
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Простор за багаж
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Паркинг со услуги
 • Консиерж услуги
 • Приватно пријавување/одјавување
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
 • Дневна собна услуга
Забава и семејни услуги
 • Казино
 • Детски ТВ канали
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Билети за јавен транспорт
 • Изнајмување на кола
 • Паркинг на улица
 • Пристапен паркинг
Активности
 • Кану
 • Планинарење
 • Нуркање
 • Нуркање
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Базен и убавина
 • на плажа
 • Масажа

инфо за гости Хотел Два Бисера


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 00:00
одјавување
07:00 - 12:00

Плаќање Хотел Два Бисера


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Два Бисера


 • Double
 • големина 12 м. кв.

- balcony - cable and satellite TV - king-size beds • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Raised toilet
 • Lowered sink
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Бања или туш
 • Сепаре
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Штекер во близина на кревет
 • Поглед на тивка улица
 • Пристап со клуч
 • Бања

 • Double
 • големина 12 м. кв.

- views of the lake • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Пегла
 • Балкон
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Преклопен кревет
 • Тоалетна хартија
 • Raised toilet
 • Lowered sink
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Бања или туш
 • Сепаре
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Штекер во близина на кревет
 • Пристап со клуч
 • Бања

 • Double
 • мин. цена 42 eur
 • макс. цена 100 eur
 • големина 10 м. кв.


 • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Raised toilet
 • Lowered sink
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Сепаре
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Штекер во близина на кревет
 • Поглед на тивка улица
 • Пристап со клуч

 • Apartment
 • големина 40 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

- living room with leather sofa - large balcony with a table and chairs and views of the lake • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Балкон
 • Држач за панталони
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Преклопен кревет
 • Тоалетна хартија
 • Raised toilet
 • Lowered sink
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Бања или туш
 • Софа
 • Кревет (софа)
 • Сепаре
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Штекер во близина на кревет
 • Поглед на тивка улица
 • Пристап со клуч

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Два Бисера
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 19 km 00:24 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 128 km 02:16 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 155 km 03:00 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 02:54 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 212 km 02:57 NNE
 • PRN Priština
  Priština 268 km 03:53 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 301 km 05:33 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 311 km 04:42 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 321 km 04:13 S