Вила Клиа

 • препорачан
 • соби 15
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Lagadin Македонија


за Вила Клиа

Вила Клиа се наоѓа во Лагадин, на брегот на Охридското езеро. Таму можете да поминете многу време уживајки во она што езерото може да го понуди, пливање, сончање и водни спортови. Во близина, гостите можат да одат во Националниот Парк Галичица, кој нуди можности за планинарење, планински велосипедизам или разгледување на животинскиот свет.
Во Вила Клиа има градина, каде што можете да го пиете кафето. Има и ресторан, каде што гостите можат да го вкусат специјалитетите на кујната.


Плаќање со кредитна картичка 694 метри
опременост Вила Клиа


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
 • Снек бар
 • Специјални диетални менија (на барање)
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
Активности
 • Планинарење
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Простор за багаж
Базен и убавина
 • Приватна плажа
 • на плажа

инфо за гости Вила Клиа


зборуваме
 • German
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 22:00
одјавување
06:00 - 12:00

Плаќање Вила Клиа


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Клиа


 • Double
 • мин. цена 39 eur
 • макс. цена 75 eur
 • големина 15 м. кв.

This air-conditioned room features a balcony and cable TV. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Executive Lounge Access
 • Гардеробер/Плакар
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Фен
 • Пешкири

 • Suite
 • големина 30 м. кв.
 • 1 спална

Spacious junior suite with a double bed and a sofa bed. The room rate is based on 2 adults. Maximum occupancy is 2 adults and 2 children (see extra bed rates). • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Executive Lounge Access
 • Гардеробер/Плакар
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Шампон
 • Фен
 • LCD TV
 • Пешкири

 • Double
 • мин. цена 35 eur
 • макс. цена 75 eur
 • големина 12 м. кв.


 • Туш
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Греење
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Шампон

 • Apartment
 • големина 35 м. кв.
 • 1 спална

Spacious apartment with a bedroom and a living room with a kitchenette and a sofa bed. The room rate is applicable for 2 to 4 adults. • Чај / кафе
 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Шампон
 • Фен
 • LCD TV
 • Пешкири

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Клиа
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 19 km 00:24 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 128 km 02:16 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 155 km 03:00 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 02:54 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 212 km 02:57 NNE
 • PRN Priština
  Priština 268 km 03:53 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 301 km 05:33 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 311 km 04:42 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 321 km 04:13 S