Робинсон Сансет Гостинска Куќа

 • соби 8
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Lagadin BB Македонија


за Робинсон Сансет Гостинска Куќа

Се наоѓа на границата на Националниот парк Галичица, и пружа извонреден поглед на Охридското езеро кое е оддалечено на 100 м.
Посебни карактеристики се обичниот мебел и дрвените тавани.
Имаме градина со детско игралиште, мал базен и можности за правење скара. Исто така на гостите им овозможивме тераса со веранда и со дрвени столчиња.
Гостите можат да уживаат во дневната соба со софа и кровни прозори.

Please note that the road to the property is not paved and you may experience minor disturbances.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 734 метри
опременост Робинсон Сансет Гостинска Куќа


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
 • Заедничка кујна
 • Заеднички дневен престој
 • Тераса
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување велосипеди (бесплатно)
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Активности
 • Кану
 • Планинарење
 • Нуркање
Храна и пијалоци
 • Скара
Рецепциски услуги
 • Тури
 • Менувачница
Забава и семејни услуги
 • Игри/сложувалки
 • Детски ТВ канали
Базен и убавина
 • на плажа

инфо за гости Робинсон Сансет Гостинска Куќа


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
11:00 - 13:00
одјавување
07:00 - 09:00

Плаќање Робинсон Сансет Гостинска Куќа


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Робинсон Сансет Гостинска Куќа


 • Bed in Dormitory
 • мин. цена 10 eur
 • макс. цена 35 eur
 • големина 20 м. кв.

This bed in dormitory features a balcony and air conditioning • Туш
 • Клима уред
 • Балкон
 • Бања (заедничка)
 • Греење
 • Тоалет (заеднички)
 • Поглед
 • Пешкири
 • Лен
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • приватен влез
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија

 • Double
 • големина 30 м. кв.
 • 1 бања

This double room has a balcony, cable TV and seating area. • Туш
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Греење
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • приватен влез
 • Поглед
 • Поглед на градина
 • Тераса
 • Целиот објект е на приземје
 • Тоалетна хартија

 • Double
 • големина 30 м. кв.

This double room has a balcony, seating area and air conditioning. • Туш
 • Клима уред
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Поглед на градина
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Фрижидер
 • приватен влез
 • Поглед
 • Поглед на езеро
 • Тераса
 • Горните спратови се достапни по скали

 • Double
 • големина 15 м. кв.
 • 1 бања

Rooms are 15 square metres. • Туш
 • Греење
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • приватен влез
 • Поглед на градина
 • Горните спратови се достапни по скали

 • Twin
 • големина 12 м. кв.

This twin room has a seating area and patio • Туш
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен
 • Клима уред
 • Балкон
 • Фрижидер
 • приватен влез
 • Поглед
 • Поглед на градина
 • Тераса
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија

Хотелска мапа и што има во близина на Робинсон Сансет Гостинска Куќа
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 19 km 00:26 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 128 km 02:17 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 156 km 03:02 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 195 km 02:56 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 213 km 02:58 NNE
 • PRN Priština
  Priština 268 km 03:55 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 302 km 05:35 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 312 km 04:44 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 322 km 04:15 S