Апартман Шутароски   ★★   Охрид


Апартман Шутароски
Знаменитости во близина

Апартман Шутароски опис

Апартманот Шутароски се наоѓаат кај хотелот Монтенегрин - во близина на зелениот пазар, чаршијата и стариот град. Апартманот можат да сместат 2+1+1 особи на двојни кревети. Апартманите Шутароски се отворени во 2009, на 300 м. од езерото, со прекрасна панорама на Самоиловата тврдина и стариот дел на градот.

0.6 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 701 meters

Апартман Шутароски локација на мапа


Резервирањето онлајн или контакирањето за Апартман Шутароски е недостапно.
Се извинуваме, но macedonian-hotels.mk нема никаква можност за резервирање или контактирање на Апартман Шутароски.

Апартман Шутароски капацитети

капацитети
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Комплетна кујна • Мал фрижидер • ТВ • ТВ Кабелска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Апартман Шутароски контакт инфо

адреса
Туристичка 60/14, 6000 Охрид
macedonian-hotels.mk